Григорій Немиря закликав винести на розгляд парламенту законопроект про політичних в’язнів

Григорій Немиря закликав внести до порядку денного парламенту цього пленарного тижня законопроект про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами (№8205).

«Я наполегливо прошу  винести законопроект №8205 про захист політичних в‘язнів на розгляд парламенту цього тижня. Він був схвалений до розгляду у першому читанні нашим Комітетом ще минулого року, але вже багато місяців не вноситься до порядку денного», – сказав заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини під час засідання Погоджувальної ради.

За його словами, ми багато чуємо – як всередині країни, так і на міжнародному рівні – як важливо захищати політичних в‘язнів – громадян України, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, а також в Криму і на Донбасі.

«Але за цією гучною риторикою ховається дуже прикрий факт: до сьогодні ці люди не мають правового статусу в Україні в межах українського законодавства. Іншими словами, для держави Україна ці люди – громадяни України – не існують», – прикро зауважив політик.

Нагадаємо, що Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 19 грудня 2018 р. розглянув проект Закону України «Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами» (№8205).

Документ подано у порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України.

Метою проекту Закону України є визначення основних засад державної політики у сфері надання правового статусу особі, яка незаконно позбавлена волі незаконними збройними формуваннями або правоохоронними органами іноземної держави, заручник або незаконно засуджена з 20 лютого 2014 року, забезпечення її соціальних гарантій і первинних матеріальних потреб.

Законопроектом пропонується визначити правовий статус осіб, які незаконно позбавлені волі незаконними збройними формуваннями або правоохоронними органами іноземної держави, заручники, або незаконно засуджені, порядок надання такого статусу та забезпечення соціального захисту вказаних осіб.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Валентин Наливайченко: Хто стане генпрокурором?

Валентин Наливайченко: Хто стане генпрокурором?

Іван Крулько: Про зовнішнє управління та прем’єр-міністра

Іван Крулько: Про зовнішнє управління та прем’єр-міністра

«Батьківщина» й надалі наполягатиме на ухваленні важливих для країни законів

«Батьківщина» й надалі наполягатиме на ухваленні важливих для країни законів

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29